SEKSAS: VISKAS APIE TAI VIENOJE VIETOJE

Seksas – tai turbūt vienas iš daugelio dažniausiai vartojamų terminų pasaulyje. Nūdienose jau retas kuris nurausta kalbėdamas šia tema. Laikui bėgant mūsų visuomenė tapo daug laisvesnė, atviresnė ir nebe tokia sustabarėjusi. Trumpai ir siaurąja prasme apibrėžiant seksą, galime pasakyti, kad tai yra lytiniai santykiai, o labiausiai paplitusi lytinių santykių forma – sueitis.

Kai kalbame apie seksą ir lytinius santykius, greičiausiai prieš akis jums kyla tas stereotipinis vyro ir moters vaizdinys. Tačiau, kaip ne keista, sekso samprata ilgainiui vis keitėsi ir šiuo metu ji yra kur kas platesnė ir įvairesnė. Kiekvienam skirtingam žmogui seksas gali turėti skirtingą reikšmę. Kokia ta reikšmė yra jums – galite nuspręsti tik jūs patys.

Ar jūs nesate tikri kas jus seksualiai domina? Ar jums smalsu sužinoti kuo jūs tikrai galėtumėte mėgautis? Svarstote ar jau esate pasiruošę seksui? O gal dvejojate dėl savo orientacijos? Tai visiškai paprasti ir normalūs klausimai į kuriuos galbūt galėsite rasti atsakymus perskaitę šį straipsnį.

SEKSO FORMOS

Jau nuo pačių seniausių laikų egzistavo kelios skirtingos sekso formos. Skirtingais laikotarpiais į jas buvo žiūrima įvairiai. Kai kurios sekso formos buvo nepriimtinos visuomenei, todėl jas smerkdavo, o kai kurioms pritardavo. Kaip jau minėjome prieš tai, sekso tema apskritai ilgą laiką buvo tabu, tačiau šių dienų žmonės gerokai atsipalaidavo. Jie taip atsipalaidavo, kad net ėmė ir susikūrė sekso industrija: prostitutės, striptizo klubai ir barai, svingerių vakarėliai, pornografija, žurnalai, pažinčių portalai, sekso žaislai ir t.t. Dabar visa tai yra pasiekiama viena ranka – ko anaiptol nebuvo galima padaryti seniau. Tačiau grįžkime prie sekso formų, kurias ir skubame jums pristatyti žemiau. Taipogi, savo nuožiūra paminėsime kiekvienos sekso formos pliusus ir minusus.

Vaginalinis seksas

Mums iš karto kyla noras tai pavadinti sekso klasika. Vaginalinis seksas – tai pati populiariausia sekso rūšis arba kitaip, sueities būdas. Paprastai mylintis vaginaliniu būdu vyro varpa yra įkišama į moters makštį. Žinoma, nebūtina ties tuo apsiriboti – gali būti kišami ir pirštai ar sekso žaislai, bet apie sekso žaislus kalbėsime vėliau. Būtent vaginalinis seksas yra tas TIKRASIS seksas, o biologine prasme tai pagrindinis lytinių santykių būdas, kurio metu moteris gali būti apvaisinta ir pastoti. Pripažinkite – jei išgirstate žodį „seksas“, greičiausiai pirmoji mintis peršasi būtent apie vaginalinį seksą.

Pliusai:

 • Jausmas geras!
 • Nereikia didelio pasiruošimo, galima tiesiog sugalvoti spontaniškai ir padaryti

Minusai:

 • Moteris gali neplanuotai pastoti
 • Patartina nepraktikuoti be prezervatyvo

Oralinis seksas

Jei jis atliekamas teisingai – tai bus vienas malonumas abejoms pusėms. Oralinis seksas, žinoma atliekamas burna ir liežuviu, čiulpiant laižant ir kitaip stimuliuojant partnerio lytinius organus. Dažnais atvejais oralinis seksas yra tik „apšilimas“ prieš vaginalinį seksą, dar kitu atveju tai gali būti kontraceptinių priemonių alternatyva. Taipogi oralinį seksą dar būtų galima suskirstyti į kelias jo formas:

Kunilingas. Pradėsime nuo damų – tai yra moteriškoji oralinio sekso versija, kai yra laižomi, bučiuojami ir čiulpiami moters lytiniai organai. Dažnai kunilingas yra papildomas ir pirštų judesiais dėl ko malonumas moteriai gali būti didesnis.

Felacija. Toks būdas, kai yra čiulpiama, laižoma ir kitaip stimuliuojama vyro varpa. Kamasutroje net galite rasto aprašytus įvairius felacijos būdus, tokius kaip: paprastasis, vidinis čiulpimas, mango čiulpimas, rijimas ir kiti. Susidomėjusiems rekomenduotina pasiskaityti plačiau.

Irumacija. Nors tai galėtų būti vienas iš felacijos būdų, tačiau norime jį  išskirti. Šis būdas skamba tikrai ganėtinai ekstremaliai: vyras savo varpą stumia giliai į partnerės /-o gerklę ir tokiu būdu seksualiai pasitenkina. Galbūt ir skamba grubokai, tačiau abiejų partnerių geranorišku susitarimu ir  pasitikėjimu vienas kitu galima tai sau leisti – kodėl gi ne? Svarbiausia – malonumas.

Nors ir išskyrėme tris pagrindines oralinio sekso formas, žinokite, kad jų yra kur kas daugiau! Pavyzdžiui autofelacija arba autokunilingas. Nuskambės neįtikėtinai ir gal net juokingai, bet būtent šiais būdais tiek moterys, tiek vyrai gali SAVE pasitenkinti oraliniu būdu. Jūs tik įsivaizduokite koks lankstus gali būti žmogus! Nors mūsų žiniomis yra žmonių, kurie vien dėl šio malonumo sutiko chirurginiu būdu pasišalinti porą šonkaulių tam, kad galėtų susilenkti ir burna pasiekti savo lytinius organus.

O taip, burna gali daug. O stipriausias kūno raumuo – liežuvis – gali dar daugiau. Yra dar vienas būdas, vadinamas anilingu arba rimingu, kuomet liežuviu, lūpomis ar net dantimis stimuliuojama partnerio išeinamoji anga. Ir štai mes beveik priartėjome prie analinio sekso, bet prieš tai aptarkime oralinio sekso pliusus ir minusus:

Pliusai:

 • Jausmas geras – kas be ko!
 • Nėra rizikos pastoti
 • Sperma – sveika. Įrodyta, kad moteris, nuryjanti vyro spermą yra labiau apsaugota nuo susirgimo krūties vėžiu.

Minusai:

 • Toli gražu, tai patinka ne visiems ir ne visoms.
 • Nors higiena reikia rūpintis visuomet, tačiau prieš oralinį seksą ja reikia pasirūpinti ITIN gerai.
 • Moters menstruacijų metu vargu ar koks vyras norės daryti kunilingą.

Analinis seksas

Ši sekso forma, pasirodo, yra rečiausiai praktikuojama. Daugeliui tai gali būti didelis tabu. Bet ne visiems. Mylintis analiniu būdu paprastai vyro varpa yra įkišama į partnerės/-o analinę angą. Šį būdą itin mėgsta praktikuoti homoseksualių vyrų poros. Nepaisant to, tai yra gan populiaru ir tarp heteroseksualių porų. Visi žmonės yra skirtingi, turintys labai skirtingus pomėgius, todėl, jei dar nebandėte, gal vertėtų pabandyti?

Bet prieš bandydami turite atminti kelis svarbius dalykus. Šis būdas reikalauja visokeriopo pasiruošimo prieš pradedant jį praktikuoti. Su partneriu būtinai aptarkite ar jūs abu tikrai to norite. Jei vis gi taip, tuomet prieš seksą nepamirškite išsivalyti nuo išmatų – tam puikiai tiks klizma. Būtinai apsiprauskite.

Tai anaiptol ne vaginalinis seksas ir išangė pati negamina savo natūralaus lubrikanto, todėl sudrėkinkite ją specialiu vandens pagrindo lubrikantu, kurį galite įsigyti bet kokioje sekso prekių parduotuvėje.

Naujokams toks seksas pradžioje gali būti skausmingas. Taip gali nutikti dėl per didelio įsitempimo ir nemokėjimo atsipalaiduoti. Jūsų dominuojantis partneris (ar tai jūs pats) taip pat turite žinoti, kad varpą reikia kišti lėtai, neskubant ir palaukiant kol atsipalaiduos analinės angos raumenys. Išmokite atsipalaiduoti ir suprasite koks tai gali būti didžiulis malonumų šaltinis.

Kas be ko, tai, ko gero, pats rizikingiausias sekso būdas ir puikus kelias plisti ligoms, todėl prieš tai viską gerai apgalvokite ir pasirūpinkite apsaugomis.

Pliusai:

 • Nebus neplanuoto nėštumo
 • Išmokus atsipalaiduoti patirsite neįprastai gerą jausmą
 • Su partneriu galite apsikeisti rolėmis

Minusai:

 • Reikalauja didelio pasiruošimo ir išsivalymo
 • Gali skaudėti
 • Didelė rizika (arba didesnė nei įprastai) užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis, todėl privaloma naudoti prezervatyvą ir ypatingai laikytis higienos.

 

MASTURBACIJA

Kartais taip jau nutinka, kad ne visada yra galimybė patenkinti savo nenusakomą lytinį potraukį natūraliu būdu (dviejų žmonių sueities būdu). Kartais taip jau nutinka, žmogau, kai lieki vienas kaip pirštas. Ir tada nebelieka nieko kito kaip pasitenkinti save patį. Guldome galvą, kad tą darėte absoliučiai visi. Ypač paauglystėje, kai dar neturėjote lytinių santykių, o noras buvo toks…TOKS didelis. Tame žinoma nėra nieko blogo, kol tai nedaro jokios žalos sveikatai.

Masturbacijos būdų gali būti įvairių. Dėl moters fiziologijos – jie kur kas įvairesni pas moteris. O įdomu dar ir tai, jog po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad moterys masturbuojasi ne ką rečiau nei vyrai (o gal net ir dažniau). Ko gero pats populiariausias moterų masturbacijos būdas yra savo erogeninių zonų (klitoriaus, lytinių lūpų, krūtinės ir kt.) masažavimas ranka. Žinoma, nebūtinai vien ranka! Galima ir daiktais: pagalve, lovos, kėdės, fotelio kampu ar dušo srove. Tai priklauso nuo pačių damų išradingumo :)

Vyrų masturbacijos būdų asortimentas gana skurdokas, bet užtai konkretus. Varpa paimama į delną ir ją suspaudus dirginama judesiu „pirmyn – atgal“ kol pasiekiamas pasitenkinimas.

Šiomis dienomis jau yra prigalvota ir sukurta daug įvairių priemonių masturbacijai paįvairinti – tai sekso žaislai. Apie sekso žaislus ir fetišus skaitykite žemiau.

 

ĮVAIRŪS FETIŠAI + SEKSO ŽAISLAI

Reikėtų turėti omeny tai, kad jei jums patinka mylėtis su partnere, kuri tuo metu avi aukštakulniais – tai dar nereiškia, kad jūsų fetišas yra batai. Fetišizmas pasireiškia tada, kai jus seksualiai jaudina daiktai arba aplinkybės, kurios paprastai neturėti taip jaudinti.

Žmonės, kurie turi tam tikrų fetišų daiktams paprastai susijaudina turėdami tą objektą rankoje arba fantazuodami apie jį, vieni arba su partneriu. Fetišą turintis žmogus jaudinantį daiktą gali laikyti, glostyti, uostyti ar ragauti… Na arba paprašyti savo partnerio jį apsivilkti ar užsidėti. Tikslas vienas – būti sujaudintam to daikto ir pajusti orgazmą.

Reikėtų pastebėti dar ir tai, kad fetišizmas yra labiau paplitęs vyrų tarpe, o moterų – mažiau.

Keli patys populiariausi fetišai:

 • Pirsingai ir tatuiruotės
 • Pėdos
 • Pėdkelnės, apatinis trikotažas, batai
 • Oda arba lateksas

Keli keistoki fetišai:

 • Autonepiofilija – malonumas jaučiamas vaizduojant arba besielgiant kaip kūdikis
 • Apotemnofilija ir akrotomofilija – amputuotų galūnių fetišas
 • Symforofilija – avarijų, nelaimingų atsitikimų fetišas
 • Psichrofilija – labai žemos temperatūros arba stebėjimo kaip kas nors šąla, fetišas
 • Menofilija – menstruacijų fetišas

Sekso žaisliukų, ko gero, nederėtų priskirti prie fetišistinių objektų. Paprastai sekso žaislai yra skirti jūsų seksualinių žaidimų paįvairinimui. Nusprendėte įsigyti? Rinktis tikrai yra iš ko! Sekso žaislai gali būti pritaikyti tiek moterims, tiek vyrams, tiek heteroseksualioms, tiek homoseksualioms poroms. Jų įvairovė yra tokia didelė, jog būtų sunku ar net neįmanoma visko išvardinti. Tačiau mes trumpai apibūdinsime dažniausiai naudojamus sekso žaislus.

Vibratoriai. Drįstume teigti, kad vibratoriai yra bene vieni populiariausių sekso žaislų. Rūšių įvairovė gana didelė: analiniai, G taško, klasikiniai, kiškučiai, klitoriniai masažuokliai ir t.t. Galite rinktis iš pakraunamų, maitinamų elementais ar net saulės baterijomis.

Falo imitatoriai. Pavadinimas kalba pats už save. Šis žaislai imituoja vyro varpas, todėl jie dažniausiai atrodo labai realistiškai. Šie skirstomi dar į dvi rūšis: įprastus ir strap-on. Naudodami strap-on‘ą galėsite apsikeisti vaidmenimis ir moteris taps dominuojanti pusė jūsų meilės žaidimuose.

Masturbatoriai. Tai sekso žaislai vyrams. Falo imitatoriaus priešingybė – paprastai šis žaislas atvaizduoja kaip moters vaginos, analinės angos arba burnos formą.

Varpos žiedai. Šie žaisliukai yra maunami ant varpos tam, kad būtų šiek tiek ribojama kraujotaka ir erekcija išsilaikytų ilgiau. Jie gali būti gaminami iš metalo, gumos, odos ar nailono, taip pat gali turėti ir vibravimo funkciją.

Vaginaliniai kamuoliukai. Tai ne tik žaisliukas, bet ir puikus vaginos raumenų treniruoklis. Kamuoliukus galite rinktis iš daugelio skirtingų dydžių ir rūšių.

BDSM žaisliukai. Tai antrankiai, botagai, virvės, gnybtai, plėtikliai ir daugelis kitų, grubiai apibendrinant – kankinimo žaisliukų. Visa tai tinkama aštresnių pojūčių mėgėjams.

 

SEKSAS KAI DALYVAUJA… DAUGIAU NEI DU ŽMONĖS

Visi kuo puikiausiai suvokiame, kad grupinis seksas egzistuoja ne vien porno filmuose ir pasakojimuose. Kai kam tai visiškai įprastas ir kasdieniškas reikalas, kai kam tai retai patiriama pramoga. O kai kas to išvis netoleruoja ir žiūri skeptiškai. Bet faktas vienas – žmonės visais laikais troško įvairovės.

 

Grupinis seksas trise

Šiomis dienomis seksualiniuose reikaluose norma yra vis sunkiau apibrėžiama. Ar reikėtų įsileisti trečią asmenį į savo miegamąjį belieka spręsti tik jums patiems. Reikia turėti omenyje ir tai, kad tokia pramoga nebūtinai įpūs geros ugnelės į jūsų santykius. Pasitaiko atvejų kai partneriai ima pavyduliauti vienas kitam, o galiausiai prieinamas ir skyrybų slenkstis. Bet sakykime, kad scenarijus nebus toks negatyvus, o jūs abu to labai norite, žinote savo vertybes ir pasaulėžiūrą. Kas toliau?

Belieka abejoms pusėms nuspręsti kokį trečią partnerį pasirinkti. Atliktame tyrime paaiškėjo, kad vyrai, žinoma pageidauja sekso su dvejomis moterimis, o moterys greičiau taipogi norėtų trečio žmogaus moters. Reikėtų žinoti kelias taisykles:

Pirmoji taisyklė: Turite nusistatyti kas galima, o kas ne. Pasikalbėkite su savo partneriu ir trečiuoju žmogumi apie tai kokie veiksmai jums nepatiktų ar priverstų pasijusti nepatogiai, o gal net sukeltų pavydą. Susikurkite savo lovos taisykles ir griežtai laikykitės jų.

Antroji taisyklė: Grupiniame sekse kiekvienam aktualu pajusti savanaudišką malonumą. Bet net jei jau ir pasiekėte orgazmą, nederėtų atsiriboti ir palikti savo partnerius. Sulėtinkite tempą ir stenkitės visi eiti išvien, prisiminkite – mėgautis turite visi trys.

Trečioji taisyklė: Būtinai pasirūpinkite savo sveikatos saugumu. Nors tai ir neskamba seksualiai, tačiau turite visiškai būti tikri, kad trečiasis partneris nėra ligų nešiotojas. Pasirūpinkite pakankamu kiekiu prezervatyvų ir atminkite, kad jie turi būti keičiami kas kart, po vyro sueities su kita moterimi. Tas pats galioja ir rankoms, jei pamaloninote vieną partnerę su ranka – kitos intymių vietų liesti nevalia. Kaip yra sakoma – atsarga gėdos nedaro.

Gangbang‘as

Gangbang‘o nereikėtų vadinti grupiniu seksu. Tokio sekso metu yra susikoncentruojama tik į vieną žmogų. Įprastai gangbang‘e dalyvauja keli vyrai ir viena moteris. Tačiau gali būti ir dvi. Trumpai tariant, šio sekso metu vienos kažkurios lyties turi būti trys arba gerokai daugiau. Jei verstume pažodžiui iš anglų kalbos, gang reiškia – gauja, bang – dulkinti.

Kartais gali dalyvauti daug moterų ir vienas vyras, tokiu atveju tai bus reverse-gangbang – atvirkštinis gangbang‘as, tačiau tokius variantus retai išvysite realiame gyvenime – dažniau pornografiniuose filmuose. Homoseksualių vyrų kompanijose irgi yra praktikuojami gangbang‘ai.

Svingerių vakarėliuose gangbang‘as yra gan įprastas reiškinys.

Svingeriai

Svingerius greičiausiai sutinkate kiekvieną dieną, tačiau to nei nenumanote, nes jie nei kiek nėra išskirtini. Prieš interneto erą svingavimas buvo slaptas dalykas, o svingeriai – užsislėpusi bendruomenė, kuri susipažindavo per žurnalus, įsigytus suaugusiųjų parduotuvėse. Dabar viskas yra kur kas paprasčiau. Susipažinti su svingerių bendruomene galite internete vos keliais mygtukų paspaudimais.

Svinguojantys žmonės keičiasi savo partneriais, užsiima grupiniu seksu, gangbang‘u. Dalyvauja svingerių vakarėliuose, kuriuose susipažįsta, linksminasi, dalyvauja orgijose ir kitaip leidžia laiką. Svarbiausia – gera nuotaika ir atmosfera.

Akivaizdu, kad svingeriai yra itin plačių pažiūrų, laisvi ir nuotaikingi žmonės.

 

 

HOMOSEKSUALAI

Homoseksualų tema yra viena karščiausių seksualumo temų. Vieni tai smerkia, kiti palaiko ir pritaria.

Nors visuomenės požiūris itin greitai keičiasi ir tampa vis platesnis, Lietuvoje, kaip žinome homoseksualių žmonių tema yra tarsi įšalusi į neapykantos ledo luitą. Kuris yra vis klibinamas ir po truputėlį pagaliau atitirpsta.

Kaip jau žinome, homoseksualūs žmonės jaučia lytinį (ir ne tik lytinį) potraukį tai pačiai lyčiai.

Gėjai

Gėjais yra vadinami vyrai, kurie myli ir praktikuoja lytinius santykius su kitais vyrais. Dažniausiai jie tą daro analiniu arba oraliniu būdu. Paprastai sekso metu poroje vienas iš vyrų būna aktyvas, kuris ir atlieka vyro vaidmenį lovoje, arba kitaip – dominuoja. Kitas vyras gali būti pasyvas, kuris atlieka moters vaidmenį. Būna ir universalių vyrų, kurie gali atlikti ir vyro ir moters vaidmenį.

Šiais laikais gėjai vakaruose yra dar smulkiau klasifikuojami pagal savo sudėjimą, elgesį ir požiūrį į kelias rūšis:

Bears. Meškos dažniausiai būna dideli, labai plaukuoti ir barzdoti gėjai. Jie pasižymi vyriškumu, todėl poroje dažniausiai būna dominuojantys.

Twinks. Šios rūšies gėjai dažniausiai būna labai jauni arba jaunai atrodantys vaikinukai. Jų kūno plaukuotumas nedidelis, arba jo išvis nėra. Kūnas lieknas, švelnus. Plaukai dažnai šviesūs. Jie labiau priklauso moteriškajai gėjų pusei.

Gay Jocks. Šie gėjai dažniausiai būna tvirti, raumeningi, užkietėję sportininkai, atrodantys labai vyriškai. Jie labai didžiuojasi tuo, kad niekas nei neįtartų jog jie gėjai, kol patys neprisipažintų. Akivaizdūs dominuotojai.

Circuit Boys. Labai išvaizdūs, raumeningi ir save prisižiūrėję vyrai. Tikri, ekstaziu varomi vakarėlių liūtai.  Jie galėtų linksmintis keliuose vakarėliuose, skirtinguose miestuose tą pačią naktį iki pat paryčių.

Gay-listers. Kūnas suformuotas asmeninio trenerio. Plaukai sutvarkyti įžymaus stilisto. Rūbai – brangiausių firmų. Šie vaikinai mėgsta prabangą, ilgus plepėjimus su naujais vaikinais, bet ne prisirišimą prie žmogaus. Dažniausiai jie būna vidutinio amžiaus.

Art fags. Menininkai. Arba save tokiais laikantys vaikinai. Ironiška barzdelė arba ūsai. Keistas apsirengimo stilius. Juos galite aptikti kokiam nors parodos atidaryme arba madų šou vakarėlyje, o galiausiai miesto gėjų klube.

Drag queens. Šis kontingentas labai retas bet labai išraiškingas gėjų populiacijoje. Tai vyrai persirenginėjantys moterimis. Ryškus makiažas, aukštakulniai, suknelės ir žinoma perdėtas manieringumas.

Lesbietės

Lesbietės mūsų visuomenėje yra vertinamos kiek palankiau nei gėjai. Tai moterys, kurioms patinka moterys. Jos taipogi užsiima seksu tarpusavyje, myli, gyvena ir kuria šeimas. Nors tai ir netradicinė orientacija, heteroseksualius vyrus lesbietės dažnais atvejais labai jaudina, todėl yra mėgiamos. Vyrus itin domina tai, kas slepiasi už paslapties šydo – kaip gi lesbietės mylisi. O gi visaip! Vaginaliniu būdu, oralinu ar analiniu. Galimybių yra daug, žinant tai, kad jų seksualiniuose žaidimuose dažnai yra naudojami sekso žaisliukai: vibratoriai, dildo, strap-on‘ai ir kt.

Lesbietės taip pat gali būti klasifikuojamos pagal savo išvaizdą, elgesį ir būdą.

The Butch. Šios lesbietės greičiausiai heteroseksualių vyrų nesujaudins. Gal net nustebins ar išgąsdins. Jos atrodo itin vyriškai, kartais gali būti net supainiojamos su vyrais. Labai trumpi arba nuskusti plaukai, vyriška apranga ir manieros. Sekso metu jos daugiau atiduoda nei gauna.

The boi. Jaunos, berniukiškos išvaizdos merginos. Būtų klaida jas sumaišyti su butch lesbietėmis, nes šios yra gana trapios ir delikačios būtybės. Trumpa šukuosena, džinsai, sportbačiai, nedidelis makiažo kiekis. Jos slaptai gali tikėtis komplimentų apie savo „vyriškumą“.

The lipstick lesbietės. Itin moteriškai atrodančios lesbietės. Vyrai gali stipriai apsigauti bandydami užmegzti ryšį su šiomis merginomis. Ilgi plaukai, makiažas, manikiūras, moteriški seksualūs drabužiai. Jų nori visi, tiek vyrai, tiek kitos lesbietės, tačiau „laukinėje gamtoje“ jas sunku atskirti, vyrai apsigaus, o lesbietės – nepastebės. Žinoma jos norėtų daugiau gauti, nei duoti sekso metų – tačiau tai gali būti stereotipas.

The Alpha. Jei kada sutiksite alfa lesbietę, būsite priblokšti jos grožio, pasitempimo ir seksualumo. Puikūs plaukai, skoningas apsirengimo stilius, nei per daug moteriška, nei per daug vyriška. Retam kuriam pasiseka pabūti tokios moters draugijoje.

 

Biseksualai

Tokie žmonės gali būti tiek moterys tiek vyrai. Biseksualius žmones seksualiai jaudina abi lytys. Nėra apibrėžtų taisyklių ar nurodymų kada žmogus TURI vadintis biseksualiu. Moteris gali  gyventi ir lytiškai santykiauti su kita moterimi neslėpdama to, kad jai patinka ir vyrai. Vyras gali būti su moterimi, tačiau leisti laiką ir su draugu. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių.

Yra manoma, kad lytinė orientaciją per gyvenimą keičiasi, todėl jei moteris gyveno su vyru, dar nereiškia, kad ateityje negyvens su moterimi. Taip jau nutinka, kai žmonės renkasi ne lytį, o patį žmogų kaip asmenybę ir tai yra vadinama biseksualumu.

 

RIZIKA, SVEIKATA IR LIGOS

Tiek moterys, tiek vyrai privalo rūpintis savo lytine sveikata. Ypač susirūpinti turėtų tie asmenys, kurie propaguoja poligamiškus santykius, t.y. dažnai keičia savo sekso partnerius. Nors ir monogamiškuose santykiuose yra rizika užsikrėsti venerinėmis ligomis, tačiau kur kas mažesnė.

 

Lytiniu keliu plintančios ligos

Nėra didelio skirtumo kaip jas pavadinsite, venerinėmis ligomis ar lytiniu keliu plintančiomis ligomis (LPL). Tai yra infekcijos, kurias vienas sergantis žmogus gali perduoti kitam žmogui lytiniu būdu, t.y. mylintis vaginaliniu, analiniu arba oraliniu būdu. Dažnais atvejais ligų pernešėjas gali net nejausti jokių ligos simptomų. LPL gali būti labai pavojingos, tačiau geros naujienos yra tos, kad šiais laikais yra nesudėtinga pasitikrinti sveikatą ir laiku išsigydyti šias ligas.

Žemiau pateikiame labiausiai paplitusias venerines ligas.

Žmogaus papilomos virusas arba ŽPV. Tai dažniausiai pasitaikanti lytiniu keliu plintanti liga. Šio viruso yra apie 40 tipų. Gali būti infekuotos genitalijos, burna ar gerklė. Šia liga sergantys asmenys dažnai nejaučia jokių simptomų, tačiau gali būti nešiotojai. Kiekvienas žmogus, turėjęs lytinių santykių per gyvenimą bent kartą apsikrečia ŽPV virusu. Didelės onkogeninės rizikos ŽPV tipai kartu su kitais veiksniais gali sąlygoti gimdos kaklelio vėžį.

Chlamidiozė. Tai bakterinė infekcija. Gali pasirodyti išskyrų iš varpos arba makšties, pasireiškia šlaplės uždegimu, jaučiamas deginimas šlapinantis. Ligos nešiotojas paprastai jokių simptomų nejaučia. Užsikrečiama lytinių santykių metu tiesiogiai kontaktuojant su sergančiojo varpa, makštimi, išange arba burna. Ši liga gydoma antibiotikais, o negydant gali išsivystyti rimti sveikatos sutrikimai.

Trichomonozė. Viena iš labiausiai paplitusių LPL pasaulyje. Šia liga sergantys asmenys dažnai serga dar ir kitomis ligomis pvz: Gonorėja, chlamidioze, mikoplazmine infeckcija ir kt. Simptomai pasireiškia lytinių organų niežėjimu, gausiomis išskyromis, skausmingais lytiniais santykiais. Negydant gali komplikuotis uždegiminėmis ligomis.

Gonorėja. Šia infekcine liga dažniausiai užsikrečiama lytinio akto metu, tačiau ir gimdant motina gali ligą perduoti savo vaisiui. Ligai būdingas pilvo skausmas, tirštos išskyros iš lytinių organų, skausmingi lytiniai santykiai, akių patinimas, paraudimas, šviesos baimė. Gonorėjos sukėlėjai gali išplisti į kraują ir sąnarius bei sukelti gyvybei grėsmingas komplikacijas.

Sifilis. Ši liga dažniausiai plinta lytiniu keliu, jai yra būdingos įvairios klinikinės apraiškos. Karščiavimas, kietos ir neskausmingos žaizdelės, bėrimas rausvomis dėmėmis, limfmazgių padidėjimas, gerklės ir raumenų skausmas – visi šie požymiai gali reikšti sifilį. Tai labai pavojinga liga, kurios negydant gali atsirasti sunkių komplikacijų, o galiausiai užsibaigti mirtimi.

 

Profilaktika ir patarimai

Nors meilės nuotykiai gali skambėti labai maloniai ir viliojančiai, tačiau jų pasekmės ne visada būna geros. Kiekvienas žmogus pradėdamas lytinį gyvenimą turėtų gerai apsvarstyti galimas pasekmes ir pasirūpinti savo saugumu.

Reiktų turėti omenyje, kad dažnas lytinių partnerių keitimas kur kas padidina riziką apsikrėsti LPL, todėl rekomenduotina lytiškai santykiauti tik su vienu pastoviu partneriu, kuris žinoma nėra užsikrėtęs. Na, o jei vis dėl to partneriai yra keičiami dažnai, turėkite omenyje, kad užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis visuomet sumažina prezervatyvų naudojimas. Sekso atsisakyti rekomenduotina ir menstruacijų metu.

Jei jūs arba jūsų partneris pajutote viršuje išvardintų ligų simptomus, tai ženklas, kad derėtų susilaikyti nuo lytinių santykių ir nedvejojant kreiptis į gydytoją.

 

Mylėkite ir MYLĖKITĖS

Tikimės, kad šis straipsnis Jums atsakė į daugelį prieš tai neatsakytų klausimų. Galbūt supratote ką norėtumėte išbandyti ateityje. Galbūt įgavote drąsos ir pasitikėjimo. O galbūt tiesiog papildėte savo žinių bagažą seksualine tema.

Kad ir kaip ten bebūtų, seksas yra vienas iš pagrindinių žmogaus fiziologinių poreikių, kuris turi būti tenkinamas. O kaip jį tenkinti – nuspręsite Jūs patys.

PAGE COLUMN: Add Widgets

FEATURED VIDEO

LATEST HEADLINES