Kokią įtaką hormoninė kontracepcija daro seksualiniam gyvenimui?

Kokią įtaką hormoninė kontracepcija daro seksualiniam gyvenimui?

Kaip manote, ar kontracepcija daro kokią nors įtaką jūsų seksualiniam gyvenimui? Tikrai taip – tyrimai rodo, kad nuo to gali priklausyti požiūris į partneris, t.y. kiek jums jis atrodo patrauklus.

Tyrėjai nustatė, kad jei moteris pakeičia savo požiūrį į kontracepciją jau prasidėjus santykiams, seksas jai ima teikti mažiau malonumo.

Pavyzdžiui, moterys, kurios naudojo kontracepcijos priemones (arba ne) ir užmezgant santykius, ir vėliau, kur kas geriau įvertino savo seksualinį gyvenimą nei tos, kurios santykių pradžioje naudojo kontracepciją (arba ne), o vėliau nustojo ją naudoti (arba pradėjo), kitaip tariant, pakeitė savo veiksmus planuodama gimstamumą.

Visgi ištekėjusių moterų seksualinis pasitenkinimas buvo šiek tiek sudėtingesnis. Ištekėjusios moterys, kurios pradėjo santykius naudodamos hormoninę kontracepciją, tapo mažiau patenkintos seksualiniu gyvenimu kai nutraukė vaistų vartojimą, bet tik tada, jei jos vyras ekspertų buvo įvertintas kaip mažiau patrauklus. Ir priešingai – moterys, kurios buvo ištekėjusios už patrauklesnių vyrų, buvo labiau patenkintos seksualiniu gyvenimu tuomet, kai nutraukė kontracepciją.

Tyrime dalyvavo daugiau nei šimtas porų, kurios atsakė į klausimus apie naudojamą kontracepciją ir seksualinį pasitenkinimą. Taip pat nepriklausomi ekspertai vertino vyrų patrauklumą iš nuotraukų.

Patiko straipsnis? Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *