Pagal
Tag: sadomazochizmas

Sadomazochizmas – skausmas ir malonumas viename

Sadomazochizmas – skausmas ir malonumas viename

Skausmas ir saldus malonumas viename – taip, būtent tokią gero sekso formulę pripažįsta sadomozochizmo gerbėjai. Ir kad ir kaip keistai ir nesuderinamai tai skambėtų, visgi vis daugiau žmonių savo seksualinį gyvenimą pagyvina būtent sadomozochizmo elementais.

Sadomozochizmas – tikrai ne naujas, šių dienų reiškinys. Senovės Romoje per vaisingumo šventę vyrai plakdavo jaunas merginas, tariamai tokiu būdu suteikdami joms daugiau jautrumo ir skatindami jų vaisingumą. Gal būt skamba ir nevisai įtikinamai, tačiau tenka pripažinti – skausmo terapija gali būti vienas iš metodų, padedančių įveikti impotenciją ir frigidiškumą. Kaip pavyzdį galime paminėti vieną Filipinų masažistą, kuris plakimu sugeba sukelti orgazmą ne tik jauniems žmonėms, bet ir aštuoniasdešimtmečiams senukams.

Medikai teigia, kad malonumo ir skausmo suvokimo receptoriai yra visiškai tie patys, taigi tarp skausmo ir tarp malonumo yra labai plonytė linija. Tai galima sulyginti su gydymu: jei išgersite per didelį kiekį vaistų – apsinuodysite; jei išgersite reikiamą kiekį – pasveiksite. Svarbiausia – rasti tą viduriuką, iš kurio galėtumėte pasisemti maksimalų kiekį seksualinio pasitenkinimo.

Šiais laikais į sadomazochizmą kreivai žiūri tik konservatyvių pažiūrų žmonės. Profesionalūs psichologai tvirtina, kad sadomazochimzas yra visiškai normalus seksualinis reiškinys, nepriskiriamas patologiniams sutrikimams. Žinoma, tik tuo atveju, jei santykiuose sadomazochizmas yra abipusiai priimtinas.

Seksologijoje tai vadinama “vaidmenų žaidimu”. Iš esmės galima pasakyti, kad pats žodis “sadomazochizmas” yra įgavęs tam tikrą paslaptingumą, o iš tiesų vienokiu ar kitokiu būdu jis egzistuoja beveik visų porų seksualiniuose santykiuose. Pavyzdžiui plekšnojimas per užpakaliuką, antrankiai, botagėliai ir t.t. taip pat yra sadomazochizmo atributai, kadangi šių dalykėlių pagalba sekse inscenizuojamas priklausomybė nuo partnerio. Kitaip tariant, sadomazochizmas – tai ne tik fiziniai, bet ir psichologiniai veiksniai.

Kai kurie psichologai teigia, kad visi žmonės iš prigimties yra linkę į šiokį tokį smurtą. Sadomazochizmas – puikus būdas nepavojingai ir be rizikos realizuoti užslėptus savo troškimus.