Chlamidijos – vienas iš dažniausiai pasitaikančių LPL užkratų

Chlamidijos – vienas iš dažniausiai pasitaikančių LPL užkratų

Pasaulyje per metus LPL (kurių šiandien žinoma apie 25) suserga apie 250 mln žmonių, iš jų: 120 mln užsikrečia trichomonomis, 50 mln chlamidijomis, 30 mln papilomos virusu, 25 mln gonorėja ir 3.5 mln sifiliu. Dėl gerai išvystytos sveikatos apsaugos sistemos, kai kuriose Vakarų Europos šalyse sergamumas lytiškai plintančiomis ligomis yra labai mažas, palyginti su Rytų šalimis, kur labiausiai paplitęs sifilis.

Chlamidijos – vienas iš dažniausiai pasitaikančių užkratų. Deja, tikslios informacijos apie situaciją Lietuvoje – nėra. Pagrindinės šios ligos problema yra ta, kad dauguma moterų gali visiškai nepastebėti ligos simptomų, arba simptomai gali būti labai švelnūs, todėl moterys net nesikreipia į gydytojus.

Pagrindiniai chlamidijų požymiai:

  • Atsiranda neįprastos išskyros
  • Padažnėja šlapinimasis
  • Jaučiamas perštėjimas ar deginimas
  • Pastebimas uždegimas
  • Pagausėja kraujavimas

Maždaug kas dešimtai chlamidijomis užsikrėtusiai moteriai atsiranda komplikacijų, galinčių sukelti nevaisingumą. Taip pat chlamidijos sukelia akių ir šlapimo takų gleivinės uždegimus bei skausmus sąnarių srityse.

Norint nustatyti, ar esate užsikrėtę chlamidijomis, privalote kreiptis į gydytoją, kuris paims mėginėlį iš šlapimtakio, gimdos kaklelio ar tiesiosios žarnos. Šiuo metu yra žinomi du gydymo metodai: vienkartinė antibiotikų dozė arba dviejų savaičių gydymo kursas. Gydymo laikotarpiu reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių.

Patiko straipsnis? Pasidalink:

2 mintys apie “Chlamidijos – vienas iš dažniausiai pasitaikančių LPL užkratų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *