Aseksualas. Kas tai?

Aseksualas. Kas tai?

broken

 

Dažnai vyras, kuris nori sekso, bet negali – vadinamas impotentu. Bet kaip pavadinti vyrą, kuris gali, bet va nenori? Aseksualu.

Dažniausia užklausa internete yra seksas ir viskas kas su juo susiję. Šiais laikas beveik sugriauti visi TABU. Seksu užsiiminėti tapo būtina ir teisinga, o tai daryti galima su bet kuo ir bet kur. Todėl stebina, kad atsirado tokių, kurie sąmoningai atsisako sekso ir gyvena sau laimingai be jo.

Keturi aseksualų tipai

Yra tikrai daug priežasčių, dėl ko žmonės atsisako, arba yra priversti atsisakyti sekso: tai religiniai įsitikinimai, ligos, psichologinės problemos ir pan. Tačiau šį kart ne apie tai. Mums, paprastiems žmonėms yra sunku suvokti, kaip žmonės būdami sveiko proto ir neturėdami jokių fizinių problemų atsisako visų kūniškų malonumų.

Šios ideologijos pasekėjai yra išsilavinę, protingi ir neretai pasiturintys, materialiai apsirūpinę žmonės. Ir jie nėra frigidiški. Nepasisako prieš santuoką. Jie bendraujantys, įsimylintys ir net kartais sukuriantys šeimas. Bet be sekso. Ir dėl to, kad jie jo tiesiog nenori. Tai įvairūs žmonės, nuo skaistuolių iki lovelasų, kurie jau persisotino seksu. Ir beje, 30-40metų amžiaus žmonių, kurie niekada nėra turėję lytinių santykių – nėra taip ir mažai.

Aseksualumo priežastys gali būti pačios įvairiausios: nuo abejingumo ir pasibaisėjimo fizine sekso puse iki visiško nenoro eikvoti savo laiko ir jėgų bereikalingiems judesiams. Nieko keista, kad laikas aseksualams toks svarbus, nes dauguma jų – karjeristai ir darboholikai.

Sociologų išskiriamos 4 aseksualų grupės:

Vienišiai. Jie labai retai, bet turi lytinių santykių. Bet kategoriškai yra nusiteikę prieš santykius ir nenori turėti antros pusės. Jų namuose dažniau galima rasti naminį gyvūną, nei mylimąjį.

Moterys feministės. Tos kurios nepraleidžia nei vieno vegetarizmo seminaro ir jogos treniruočių. Jos dažniausiai atrodo labai ekstravagantiškai ir domisi šiuolaikiniu menu.

Pinigų kalikai. Tai vyrai visiškai atsidavę karjerai ir pinigų kalimui. Kartais jie užsimano sudaryti atitinkamą savo įvaizdį ir veda moterį feministę. O tokioje šeimoje intymumu ir seksu net nekvepia, nes abu partneriai siekia kuo daugiau užsidirbti.

Savimylos. Estetai, intelektualai, tam tikra prasme – elitas. Daug keliauja, mokosi, sportuoja, rūpinasi savo išvaizda, domisi menu. Labai dažnai būna talentingi.

Aseksualais nėra gimstama, o jais tampama. Seksologų teigimu, tokį gyvenimo būdą pasirenka griežtai auklėti žmonės. Taip pat atsisakyti sekso gali priversti ir nusivylimas nesėkmingu lytiniu gyvenimu, ar patirta seksualinė prievarta. Tokių žmonių gyvenimo šūkis: „ Nėra sekso – nėra ir problemų“. Aseksualais dažniau tampa vyrai, nei moterys ir jų skaičius vis didėja.

Specialistai neturi vieningos nuomonės, ką su tokiais žmonėmis daryti. Kai kuriais atvejais, aseksualumą galima laikyti liga, bet jei tai sąmoningas žmogaus pasirinkimas – jį reikia gerbti. Seksologu nuomone – jei žmogus gerai jaučiasi be sekso, tegul ir būna be jo.

 

 

Patiko straipsnis? Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *